Izegem trok op zaterdag 5 januari 2019 met vier jeugdploegen (JM12, J14, J16 en J18) naar Hasselt om deel te nemen aan het internationaal Hallentornooi. Ze speelden tegen verschillende topploegen uit België en Nederland.

JM12: Sprechen sie Deutch?

De JM12 speelden in de voormiddag poulewedstrijden tegen Handbal Tongeren1 en Handbalclub Elita Lebbeke (poule D). De eerste wedstrijd werd vlot gewonnen met 14-9 tegen Tongeren. Nel kon haar eerste doelpunt scoren. Tegen Elita Lebbeke hadden onze jongens en meisjes het moeilijker. Tegen een fysiek sterke ploeg (Elita Lebbeke) bleef Izegem strijden tot de laatste seconde maar Izegem ging de boot in met 16-7. Daarna kwam Izegem uit tegen de tweede uit poule C (Initia Hasselt2). De thuisploeg was iets sterker en won met 8-5.

In de laatste wedstrijd kwam Izegem uit tegen het Duitstalige HC Eynatten-Raeren. Het werd een dubbeltje op z’n kant. Na een spannende wedstrijd werd nipt verloren met 7-8. Daarmee behaalden onze jongens en meisjes een 8ste plaats in het eindklassement. Handbalclub Sittardia uit Nederland won het tornooi in deze leeftijdscategorie.

J14 troffen tornooiwinnaar Olympia’89 in de poulefase. 

De J14 troffen het niet in de poulewedstrijden en kwamen uit tegen twee sterke tegenstanders. De eerste wedstrijd was tegen Olympia’89. De Nederlanders verdedigden sterk en gaven weinig ruimte weg. Izegem zat niet in de wedstrijd en verloor met 14-4. De tweede wedstrijd van Izegem was tegen Achilles Bocholt. Het werden 25 spannende minuten. Rune was de motor van ons team en deze sputterde niet. Tot de 23ste minuut bleef het verschil tussen de twee ploegen slechts één doelpuntje. Izegem had enkele kansen om een kloofje uit te bouwen met trof tweemaal lat en éénmaal paal. In de laatste twee minuten kon Bocholt voor het eerst twee doelpunten (15-17) voorkomen. Izegem kon nog tegenscoren maar verloor met het kleinste verschil 16-17. Dat Achilles Bocholt een sterke tegenstander was ondervond ook Olympia’89. Ze konden nipt winnen met 17-15.

Na de poulewedstrijden speelde Izegem in poule F voor de plaatsen 9 tot 14. De eerste wedstrijd was tegen Hestia Bilzen. Hestia Bilzen was duidelijk een maatje te klein voor onze jongens. Izegem won met 15-0. Nadien werd gespeeld tegen Initia Hasselt1. Beide ploegen speelden een sterke wedstrijd. Halfweg stonden de bordjes gelijk (5-5). Het bleef tot het einde super spannend. In de laatste minuut werd het 9-9. Initia Hasselt1 maakte er 9-10 van en het werd 'juist voor of na het einde van het eindsignaal' 10-10. Tot wanhoop van Izegem besliste de scheidsrechter dat het 9-10 bleef.

Het tornooi werd toch in schoonheid afgesloten met een 20-5 winst tegen Handbalteam Don Bosco Gent, waarbij de ploeg super content was voor Bob en Timo. Ze scoorden immers hun eerste doelpunten tijdens een wedstrijd. Dit maakte het tornooi meer dan geslaagd voor onze ploeg.  De J14 eindigden op de 11de plaats. Bij de J14 won Olympia’89 het tornooi tegen HC Sasja.

J16 sloten tornooi af met drie overwinningen op rij.

De J16 waren ingedeeld in Poule D met HV Arena Hechtel en Olympia’89. Het werd een pittig duel tegen HV Arena Hechtel. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. Izegem speelde een goede wedstrijd maar verloor nipt met 14-12. De tweede wedstrijd was tegen Olympia 89 uit Nederland. Izegem had het moeilijk en speelde wat slordiger. Ze verloren met 14-8 tegen de latere winnaar van het tornooi van de J16. Net zoals bij de J14 won Olympia’89 ook de finale bij de J16 (tegen KTSV Eupen).

Na de middag werd Izegem ingedeeld in een poule waarbij gespeeld werd voor de plaatsen 9 tot 12. In deze poule speelden onze jongens drie wedstrijden. De eerste wedstrijd werd gewonnen tegen Initia Hasselt Handbalclub2 met 13-10. Nadien ging Veneco Venlo (NL) voor de bijl (15-4). Het tornooi werd afgesloten met winst. De J16 won met 9-5 tegen HV Quintus (NL) en sloten het tornooi af met een verdienstelijke 9de plaats.

J18 behaalde derde plaats na verlies tegen competitieleider Initia Hasselt.

Het vroeg opstaan (5u30) en de lange busreis (2u30) zat duidelijk in de benen. Na een zwakke eerste wedstrijd verloren de J18 met 13-8 tegen Handbalschool Brabant uit Nederland. Tegen Hestia Bilzen zagen we een veel beter Izegem. Met goede combinaties en een strakke verdediging werd gewonnen tegen Hestia Bilzen (12-5). De laatste wedstrijd van poule A was tegen Callant Tongeren. Na een spannend duel won Izegem met 9-7 en werkte zich op naar een tweede plaats in poule A.

In de namiddag speelde de J18 een kruisfinale tegen Initia Hasselt. Hasselt is de fiere leider in de VHV-competitie. Onze jongens van de J18 waren een maatje te klein en verloren met 12-6.

Op die manier trad de J18 aan in de troostingsfinale tegen Handbalschool Brabant (waar in de eerste wedstrijd van de dag van verloren werd). Ze wonnen met 12-8 en behaalden zo een verdiende derde plaats (en dit zonder reservespelers). Super gedaan! Initia Hasselt won de finale tegen Apolloon Kortrijk.

 

 

 

Alle wedstrijden op een rijtje: 

JM12 Izegem: Vic, Robin, Balder, Nel, Lander, Eliza, Daan, Batist, Kaylen en Thijs.

Poulewedstrijden:

JM12 HBC Izegem – Callant Tongeren1  14-9

JM12 HBC Izegem – Elita Lebbeke  7-16

Kruisfinales (tweede poule C tegen tweede poule D)

Initia Hasselt2 – JM12 HBC Izegem 8-5

Wedstrijd voor de 7de plaats en 8ste plaats

JM12 HBC Izegem – HC Eynatten-Raeren 7-8

 

J14 Izegem: Remi, Stan, Senne, Bob, Timo, Brecht, Daan, Aaron, Rune, Mauro, Vic, Mauro en Thieben.

Poulewedstrijden:

J14 HBC Izegem – Olympia’89  4-14

J14 HBC Izegem – Achilles Bocholt 15-17

Poule voor de 9de plaats tot en met 14de plaats

J14 HBC Izegem – Hestia Bilzen  15-10

J14 HBC Izegem – Initia Hasselt1  9-10

Wedstrijd voor de 11de plaats en 12de plaats

J14 HBC Izegem – Don Bosco Gent 20-5

 

J16 Izegem: Léon, Jan-Olle, Niels, Sverre, Clement, Guus, Karsten, Bram en Thieben.

Poulewedstrijden:

J16 HBC Izegem – HV Arena Hechtel  12-14

J16 HBC Izegem – Olympia’89 (NL) 8-14

Poule voor de 9de plaats tot en met 12de plaats

J16 HBC Izegem – Initia Hasselt2  13-10

J16 HBC Izegem – Veneco Venlo (NL)  15-4

J16 HBC Izegem – HV Quintus (NL) 9-5

 

J18 Izegem: Remie, Matthias, Ruben, Robbe, Jonas, Dries en Achiel.

Poulewedstrijden:

J18 HBC Izegem – Handbalschool Brabant  8-13

J18 HBC Izegem – Hestia Bilzen 12-5

J18 HBC Izegem – Callant Tongeren 9-7

Kruisfinales (eerste poule A tegen tweede poule B)

Initia Hasselt – J18 HBC Izegem 12-6

Wedstrijd voor de 3de plaats en 4de plaats

J18 HBC Izegem – Handbalschool Brabant 12-8


         

          

            

         

         

© 2022 Handbalclub Izegem
Back to Top